Ти – важливий!

Око не може сказати руці: «Ти мені не потрібна» (1 до Коринтян 12:21 UMT)

Я посміхнулася, коли прочитала ці слова Павла. Я ніколи не говорила своїм рукам «забиратися геть», однак наказувала їм «ходити». 

Павло порівнює духовні дари з нашим тілом, і моя уява легко повела мене по доріжці пам'яті. Так. Ми з другом регулярно ходили шкільними коридорами... на руках. Ми опанували цю навичку, багато практикуючись на вулицях, тротуарах і між полицями продуктових магазинів. Це було чудово! Сьогодні ви не побачите, як я заходжу в банк на руках, але я часто відкриваю пакунок зубами, беру шкарпетку ногою або керую автомобілем коліном. Не ідеальна ситуація, але в крайньому разі це спрацьовує! Однак, звичайно, я знаю свої межі. Я не вставлю собі в око пончик або вушні палички в ніс. І хоч часом я задаюся питанням, чи має він власний розум, та я не буду покладатися на свій шлунок, щоб він думав за мене…

Мені ніколи не спадало на думку дозволити рукам замінити ноги, а колінам – кермо. Жодного разу я не порівнювала своє око з ротом і не помічала, що одному з них чогось бракує. Їх неможливо порівняти. Чи ви можете уявити, що одного дня рот відмовився б жувати та ковтати, бо він порівняв себе з очима та вирішив, що йому набридло куштувати їжу, і він хоче на неї дивитися? «Не може бути!» – скажемо ми. Так, ми знаємо, що рот не існує сам по собі. Його функція – приносити користь усьому організму.

Бог створив наше тіло як модель для розуміння нашого спільного життя як Церкви: кожна частина залежить від іншої частини. Якщо одна частина болить, кожна інша частина бере участь і у цьому болю, і у зціленні. Якщо одна частина процвітає, то всі інші також починають розквітати (вірш 26).

Спочатку я цього не розуміла. Я потрапила у пастку обману, порівнюючи себе з іншими. Я вважала, що маю бути кимось іншим. Я не вірила, що моя роль має значення, тому приховувала її від інших членів. 

Коли Бог дає комусь дар гостинності, але він приховує його від тіла, бо хоче мати дар пророцтва, то хто запросить незнайомців у свій дім, нагодує і одягне їх? Коли один член відмовляється діяти, страждає все тіло.

У своїй книзі «Тіло Христове. Реальність» її автор Вотчмен Ні пояснює, що кожен член Христового тіла має важливу функцію, призначену Богом: «Якою б крихітною не була ця функція, ніхто інший не може її замінити. Навіть найбільша функція в тілі не може замінити найменшу, жодна не може зайняти місце іншої. Ти не можеш замінити мене, як і я не можу замінити тебе. О, якби ми могли це побачити, ми б стрибали від радості!»

Бог дав нам усім дари і функції у Своєму тілі, де є лише доповнення, а не конкуренція. Хіба це не те, через що варто стрибати від радості? 

Я прагну, щоб ми повірили Богу і прийняли своє місце в тілі Христовому, тому що 27-й вірш говорить нам: «усі ви разом є Тілом Христовим, а окремо — частинами Його». Ви ніколи маєте забувати про це. Важливо не те, хто ми є, а те, чиї ми є!

Джіл Дьюб
CBN Daily Devotional

P.S. Будь ласка, зв'яжіться з нами, якщо потребуєте духовної ради або молитовної підтримки.