Піднестися над проблемами: як долати труднощі вірою

Читаючи Біблію, ми зустрічаємо життєві приклади людей, яких ми називаємо «героями віри». Вони переживали настільки важкі часи, що важко й уявити. Йосипа зрадили рідні брати, проти Давида пішов його власний син, намагаючись відібрати царство. Авраам, Яків, Йосип, Давид, Мойсей, Павло…. навіть Ісус – усі вони зустрічали труднощі, але пройшли випробування, слідуючи за Богом. 

Що їм допомогло?
Що (з їх досвіду) може допомогти нам?

Віра як засіб подолання труднощів

У кожного з нас бувають злети й падіння. Будь-хто може проходити часи, коли важко залишатися позитивним перед лицем труднощів. Найчастіше складних обставин не уникнути – будь-то втрата роботи, розрив стосунків або навіть смерть близької людини... Однак, віра може стати неймовірним інструментом Господнім, що допоможе впоратися зі складними ситуаціями, і – врешті решт – піднятися над ними.

Коли ми вірою покладаємося на Бога в складні часи, ми дозволяємо собі набратися сили зсередини та дивитися за межі поточних обставин. Це стає можливим, бо Він стає джерелом нашої сили. 

«Але ті, хто надіється на Господа, відновлять свою силу; вони піднімуть крила, як орли; вони бігтимуть і не втомляться; і підуть, і не ослабнуть» (Ісайя 40:31)

Таким чином, замість того, щоб застрягти в теперішньому моменті та всіх труднощах, ми зосереджуємось на Бозі та Його обітницях, що Він дав нам. Це може допомогти рухатися вперед, не забуваючи уроків, що ми засвоїли. Це також дає надію на кращі дні майбутнього та допомагає віднайти мир – навіть у той час, коли трапляється трагедія.

Віра – це провідник

Мир у серці – це емоційна підтримка, що ми маємо завдяки вірі. Але віра також дає практичні поради щодо подолання труднощів. Боже Слово сповнене мудрості, й віра може допомогти нам приймати рішення, що приведуть до добрих результатів у будь-якій ситуації. 

Просто відкрийте Біблію, й серед історій її героїв ви знайдете уроки про терпіння, наполегливість, прощення, милосердя та справедливість – усі якості, необхідні, щоб долати життєві труднощі з благодаттю та гідністю. Так ми отримуємо розуміння, як ці чесноти застосовуються в повсякденному житті, й це може дати нам сили, коли вона найбільше потрібна. Просто спробуйте.

Покладаючись на Його обітниці, ми відкриваємо себе можливостям для зростання та зцілення

Віра допомагає нам довіряти Йому

Віра також заохочує нас довіряти Божому провидінню, незважаючи на наше власне нерозуміння того, чому певні речі відбуваються в нашому житті. 

Насправді прийняти те, що ми не можемо змінити, часто є одним із найбільших життєвих викликів. Що це означає? Це коли ми постаємо перед труднощами, однак при цьому віра дозволяє нам покладатися на щось більше, ніж ми самі, й відчувати мир. Покладаючись на Його обітниці, а не на власне обмежене розуміння чи погляди, ми відкриваємо себе можливостям для зростання та зцілення – навіть якщо зараз для нас ніщо не має сенсу. 

Боже слово говорить: «Господь іде перед тобою. Він буде з тобою; він не залишить вас і не покине вас. Не бійся й не лякайся» (Повторення Закону 31:6-8).

Віра дозволяє шукати розради в молитві

Молитва є безцінним джерелом розради, тому що дозволяє нам спілкуватися безпосередньо з Богом – без осуду чи критики. Це край важливо у час боротьби з болем або горем. Псалми можуть служити нам джерелом молитов у часи, коли важко добрати слів. 

Загалом, віра є потужним Божим інструментом. Бо віра допомагає піднестися над будь-якими труднощами, з якими ми можемо зіткнутися на життєвому шляху – будь то фізичний біль або емоційні страждання, спричинені розчаруванням чи втратою. 

Віра озброює духовною мужністю та силою, необхідними, щоб витримати усе, що приходить у наше життя – витримати, дивлячись уперед, прямуючи до сповнених надією горизонтів (Ісаї 43:2). 

Як сказано у посланні до Коринтян: «Ми не занепадаємо духом, коли не бачимо те, на що сподіваємося; скоріше ми зберігаємо внутрішню силу через негаразди, доки не з’явиться (очікуване)» (2 до коринтян 1:9, дослівно з сучасного перекладу). 

Отже, через що б ви не проходили зараз, ніколи не забувайте, що ваша віра завжди є засобом знайти справжній мир серед сум’яття – якими б темними нині не здавалися ваші дні (До римлян 5:3-4).

P.S. Напишіть нам, якщо потребуєте молитовної підтримки! 

Читайте також: 
- Сила Божої милості оновлюється щодня саме для вас
- Бог є нашим Безмежним Світлом
- Ви коли-небудь намагалися щось змінити у своєму житті?