Як знайти мир з Богом посеред війни?

Як знайти спокій, коли падають бомби й летять кулі? Чи можна перебувати у мирі, коли близьких вбивають, а дім руйнують? Як знайти мир з Богом, коли війна торкаєтся найціннішого?

Протягом всієї людської історії представники всіх віросповідань намагалися дати відповідь на це питання. Як знайти мир з Богом в обставинах, позбавлених миру? 

Не існує простої відповіді. Але є кілька речей, за які можна зачепитися, коли все навколо є хаосом. Ось кілька думок про те, як знайти мир з Богом під час війни.

…Він використає навіть найтемніші ситуації для Своєї слави та нашого блага…

Відомий біблійний вірш з Євангелія від Матвія є добрим нагадуванням, що ми завжди повинні прагнути миру – навіть у розпал війни. «Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться». (Матвія 5:9).

Як християни, ми покликані бути миротворцями, а не розпалювачами сутичок. Ми покликані любити ворогів і молитися за тих, хто нас переслідує (Матвія 5:44). Це не означає, що слід підставляти другу щоку, коли хтось намагається нас вбити — самооборона не є гріхом. Але це означає, що наскільки можливо ми завжди повинні намагатися вирішувати конфлікти мирним шляхом.

Інше, про що слід пам’ятати, це те, що Бог суверенний над усім, й над війнами також. Ми можемо не розуміти, чому Він допускає певні речі, ми лише можемо вірити, що Він знає, що саме робить. Ми також можемо вірити, що Він використає навіть найтемніші ситуації для Своєї слави та нашого блага (До римлян 8:28).

Нарешті, ми можемо знайти розраду в тому, що цей світ – не наш дім. Ми просто знаходимось на шляху до Неба. То ж, незалежно від того, наскільки погано все тут, на Землі, ми можемо бути впевнені, що для нас «приготоване краще місце» (До євреїв 11:16).

Якщо вам важко знайти мир з Богом у розпал війни, знайте, що ці почуття знайомі багатьом, і ви не самі. Протягом історії безліч людей проходили через подібну боротьбу. Але надія є. Пам’ятайте, що ми покликані бути миротворцями, Бог суверенний над усім, і цей світ не є нашим домом. Тримайтеся цих істин, і нехай вони підтримають вас у важкі часи.

P.S. Буд ласка, звʼяжіться з молитовним служінням CBN Emmanuil, якщо вам потрібна духовна підтримка.